Náš nový vrh C se narodil 10. března 2023!

x

first picture with me

Dne 10. března 2023 se nám narodilo 6 štěňátek ze spojení Kynagon Malinda Mey a Casanova Giacomo Thiwahe. Oba rodiče jsou z naší chovatelské stanice, a je to vůbec poprvé, co jsme mohli přivítat takovýto vrh. Vložili jsme do něho opravdu velké úsilí a naděje, a jsme nadmíru šťastni, jak se malé kuličky proměňují v čiperné, malé pejsky.

Rheia, matka štěňat, je typická borderka s temperamentem pravé řecké bohyně. Je velmi aktivní, hbitá, chytrá i loajální. Za naším vztahem stojí spousta tvrdé práce a myslím, že mě to přimělo nebrat ji jako samozřejmost a o to víc ji milovat. Rémi, otec štěňat, je pohodový pes, od doby co ho známe, tedy od chvíle, co se nám narodil do rukou. Popsat ho lze jedním slovem - zlatíčko. Je to ten typ psa, který do všeho, co dělá, vkládá celé své srdce. Jeho práce u ovcí mi nahání husí kůži, protože je tak soustředěný, lehko ovladatelný, ale na ovce vyvíjí dostatečný tlak pro splnění každého cviku.

Doufáme, že štěňátka splní všechna naše očekávání, a stanou se těmi nejlepšími parťáky v jejich nových rodinách, a naplní svůj potenciál výstavními, sportovními a jinými úspěchy. Nové domovy pro naše štěňátka budeme pečlivě vybírat, chceme ale pro ně najít takové majitele, kteří chápou, co border kolie potřebuje, a jsou připraveni navázat vztah se svým psem navzdory nástrahám, které se mohou vyskytnout na jejich společné cestě.